počítadlo.abz.cz

Seminář VDS a VDP v Senátu - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality a články
Reflexe vězeňské duchovní služby a péče v České republice

    Předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu České republiky Lumír Kantor zorganizoval v úterý 27. listopadu v  jednacím sále senátu seminář "Reflexe vězeňské duchovní služby a péče v České republice".

    Seminář, který spolupořádala Vězeňská duchovní služba (VDS) s Vězeňskou duchovenskou péčí (VDP), připomněl 20. výročí této činnosti. S příspěvky, které kladně hodnotily  dosavadní působení duchovenské služby ve věznicích, vystoupili nejen zástupci pořádajících organizací, ale také několik odsouzených. Jejich srdečné výpovědi o pomoci duchovních potvrdili, že činnost dobrovolníků a kaplanů ve věznicích  je opravdu záslužná a potřebná, a to jak pro ně samé, jejich rodiny, ale pro celou společnost.

    Přítomní si vyslechli projevy náměstka ministra spravedlnosti Vladimíra Zimmla, brigádního generála a náměstka generálního ředitele Vězeňské služby (VS) Simona Michailidise,  hlavního kaplana VS Pavla Kočnara, předsedy VDP Pavla Zvolánka a kaplana věznice v Teplicích Michaela Martinka. Účastníky také pozdravili zástupce České biskupské konference biskup Josef Kajnek, generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš a předseda  Křesťanské policejní asociace Jiří Ignác Laňka. Po semináři se uskutečnila vernisáž fotografií z vězeňsého prostředí Jindřicha Štreita s názvem „Úzká je cesta, která vede do života“. "Moc si cením dvacetileté práce kaplanů ve věznicích," napsal na svůj facebookový  profil senátor Lumír Kantor.

Vězeňská  duchovenská péče,  zapsaný spolek
Pavel Zvolánek, B. Th.
předseda  spolku

Foto: Senát ČR

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky