počítadlo.abz.cz

Po čase opět Drahonice - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zprávy a tak
Drahonice


Ve  věznici Nové Sedlo u Žatce začala působit duchovní služba. Loni do  vězení nastoupil do pracovního poměru kaplan Roman Roka, který je  zároveň  husitským farářem, a letos se k němu přidá dobrovolnice Vězeňské  duchovenské péče Martina Jezl Maryšková, která bude navštěvovat  odsouzené ženy v Drahonicích.

Věznice v Drahonicích byla po amnestii  prezidenta Václava Klause téměř čtyři roky prázdná. V červnu  loňského roku byla znovu otevřena, ale již ne jako samostatná věznice,  stala se součástí nedaleké věznice Nové  Sedlo. V současné době je zde 74 žen, postupně se však kapacita bude  navyšovat. V pátek 19. ledna se přímo v místě  vězení setkali s ředitelem věznice Miroslavem Špalkem, jeho dvěma  zástupci Robertem Frýdeckým, Martinem Tomanem, vedoucí oddělení výkonu  trestu Alžbětou Novákovou a tamějším kaplanem Romanem Rokou hlavní  kaplan Vězeňské služby ČR Pavel Kočnar, předseda Vězeňské  duchovenské péče a valdický kaplan Pavel Zvolánek a nová dobrovolnice  VDP Martina Jezl Maryšková.

Ředitel Miroslav Špalek vyjádřil spokojenost  se službou nového kaplana a podpořil také novou dobrovolnici v  Drahonicích. Pavel Kočnar i Pavel Zvolánek si oba objekty prohlédli, zejména připravované víceúčelové zařízení, které by  mělo být v tomto roce zprovozněno a které bude sloužit také jako kaple.  Na rekonstrukci víceúčelového zařízení se podíleli odsouzení pod vedením  Petera Steňka.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky