počítadlo.abz.cz

Janas na Borech - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zprávy a tak
 

JANANAS  
 
folkrockový koncert pozoruhodné pražské kapely
                                       
 
 28. května 2017 v 16.00 - centrála Věznice Plzeň

            
V neděli 28. května 2017 byl centrální prostor plzeňské věznice svědkem mimořádného  hudebního počinu, kdy proběhl ve spolupráci s kaplanem věznice koncert  „nejznámější neznámé“ kapely - pražské folkrockové, alternativní skupiny  Jananas.
        
 V průběhu  hodinového vystoupení Jananas zahrál více než 120 odsouzeným a  přítomným zaměstnancům kromě starších písní i řadu skladeb z nového  alba, kdy potvrdil, že jejich vystoupení není jen o zpívání, ale také o  humoru, který se táhl celým jejich programem.       
 
Skupina  podle svých slov vznikla v roce 2005 a první veřejné vystoupení měla  v roce 2007. V té době ještě jako duo, protože tvůrčí jádro skupiny od  začátku tvoří kromě zpěvačky Jany Infeldové také kytarista Jan Vávra.  Brzy k sobě přibrali baskytaristu Jaromíra Fulneka, který se podle  legendy kvůli kapele naučil na baskytaru za pouhých čtrnáct dní. Své první album „Jananas“ vydali v roce 2010 a získal  hned pár měsíců na to nominaci na cenu Anděl 2010 v kategorii folk a  country. Následně skupina navštívila snad všechna myslitelná i  nemyslitelná pódia českých klubů a festivalů. To již s bubeníkem Janem  „Chili“ Chalupou, který se stal brzy stálým členem sestavy.

Ve  svém druhém albu „To samo“ vydaném v roce 2016 Jananas dokazují, že se  opravdu vyplatí počkat, což potvrzuje nominace na cenu Anděl 2016  v kategorii videoklip roku. Písním vévodí hlavně texty, kdy zároveň  dokáží nabídnout i silné melodie, které uvíznou v hlavě. Při jejich  poslechu se můžete pouze bavit nebo se nad nimi i zamyslet.

RR
Text převzat z webové stránky Věznice Plzeň
 
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky