počítadlo.abz.cz

"Zlatá rybka" pro VDP - Vězeňská duchovenská péče

hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zprávy a tak
Zlatá rybka pro VDP

    Na  mém stole přibyl malý hrníček, taková „zlatá šupinka“, která mi bude  připomínat čistou lásku malé nemocné šestileté holčičky. Ta si přála,  když dostala možnost přát si cokoli,  navštívit svého strejdu ve vězení v Ostrově. Vzpomněl jsem si na krále  Šalomouna, když mu Bůh řekl, že mu splní jakékoli přání. Šalomoun byl  moudrý král a přál si, aby byl dobrým a spravedlivým králem. Bůh jeho  přání vyhověl a přidal mu k jeho nesobeckému  přání také veliké bohatství. Co asi Pán Bůh přidá této malé nemocné  dívence? Věřím, že a ni ona nepřijde zkrátka.

    Manželé  Ondřej a Katarína Vlčkovi založili v roce 2014 neziskovou organizaci  Zlatá rybka, která splní jedno přání každému vážně nemocnému dítěti od  tří do osmnácti let. Jedna  nemocná, teprve šestiletá dívka, o které chci napsat, tak dostala  příležitost říct Zlaté rybce svoje přání. Kupodivu si nepřála nic pro  sebe, žádný tablet, chytrý telefon či zájezd do exotiky, ale vidět svého  "zavřeného" strýce. Mým úkolem jako předsedy Vězeňské  duchovenské péče bylo toto setkání zprostředkovat.. Nebylo to  jednoduché, ale díky vstřícnosti ředitele věznice, pana Pavla Zangeho,  si malá neteřinka za přítomnosti maminky a babičky mohla hodinu a půl  hrát a povídat se svým strýcem. Odsouzený na ni asi jen  tak nezapomene. Koordinátor Marek Hajžman ze Zlaté rybky popsal setkání  dívenky se svým strýcem jako jeden z nejsilnějších zážitků, které do té  doby zažil.

    Ředitelka  Zlaté rybky Karin Pospíšilová podarovala hrníčkem s rybkou Vězeňskou  duchovenskou péči za zprostředkování pomoci.. Já děkuji všem zúčastněným  – zakladatelům Zlaté rybky,  zaměstnancům a nyní zejména řediteli věznice panu Zangemu za hledání  způsobu, jak vyhovět tak krásnému nezištnému přání malé holčičky.  "Myslím, že akce se ve vzájemné spolupráci vydařila a jako taková je i v  novodobém vězeňství ojedinělá," zhodnotil setkání  ředitel Pavel Zange.

Pavel Zvolánek,
předseda Vězeňské duchovenské péče
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky